...

Klimatyzacja

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Klimatyzacja

Przepisy polskiego prawa nie nakładają przymusowego korzystania z profesjonalnego montażu klimatyzacji. Jedynie w przypadku urządzeń fabrycznie napełnionych czynnikiem chłodniczym, takich jak stacjonarne klimatyzatory typu Split czy Multisplit montaż należy zlecić profesjonalnej firmie lub fachowcom posiadającym świadectwo F-gazowe.  Poza tym instalacja klimatyzacji jest dosyć skomplikowana. W związku, z czym jej samodzielny montaż, celem zaoszczędzenia paru złotych za wykonanie usługi, nie koniecznie musi być dobrym pomysłem. Zwłaszcza że samodzielny montaż jest przyczyną braku gwarancji na wykonaną usługę. Zatem wszelkie koszty naprawy awarii powstałe w wyniku błędów montażowych będą musiały zostać pokryte na własny koszt. Dlatego bezsprzecznie należy się zastanowić nad wyborem takiego rozwiązania.

Czy warto skorzystać z usług profesjonalisty przy montażu?   

Już sami producenci klimatyzatorów zalecają montaż z pomocą profesjonalistów. Daje to przede wszystkim pewność, że cały proces przebiegnie prawidłowo. Z wykluczeniem sytuacji, w której mogłoby dojść do uszkodzenia elementu chłodniczego lub do nieprawidłowego usuwania skroplin.  

 Ponadto firmy zajmujące się profesjonalnym montażem klimatyzacji zatrudniają specjalistów, którzy posiadają wszelkie niezbędne pozwolenia i licencje. I dysponują wszystkimi niezbędnymi narzędziami wymaganymi do tego typu prac.  Polecamy firmę z Radomia – tutaj więcej informacji.

 

Profesjonalny montaż podstawą bezpieczeństwa i bezawaryjnego funkcjonowania.  

 

Montaż klimatyzacji dosyć często wymaga szeregu prac poprzedzających sam proces montowania. Doskonałym przykładem takiej sytuacji może być konieczność przygotowania wlotu:

  • pod układ freonowy,
  • instalację elektryczną,
  • a zwłaszcza system odprowadzania skroplin w jednostce wewnętrznej. Ponieważ najczęściej wymaga on wyprowadzenia grawitacyjnego bez zakładania pompki.

Ponadto, w przypadku ogrzewania pomieszczeń w okresie jesienno- zimowym montaż narzuca konieczność instalacji kabla grzejnego.  

 

Natomiast jednostka zewnętrzna wymaga przed montażem

  • Idealnego wypoziomowania konstrukcji.
  • I umieszczenia jej na antywibracyjnych gumowych podkładkach, które ograniczą głośność pracy klimatyzatora.  

 

Ponadto profesjonalny monter klimatyzacji przeprowadza przed jej uruchomieniem próbę szczelności systemu chłodniczego, a zwłaszcza pompy próżniowej, która odpowiada za odsysanie wilgoci z układu. Przeprowadza też kontrolę szczelności układu klimatyzacji, a po pierwszym uruchomieniu dokonuje inspekcji ciśnienia.  

 

Reasumując, profesjonalny montaż klimatyzacji jest warunkiem koniecznym do bezawaryjnej pracy urządzenia. Zwłaszcza że fachowy montaż wykonany przez specjalistów z dziedziny komponowania klimatyzacji skutkuje dodatkowo otrzymaniem gwarancji na wykonaną usługę. Co oczywiście uprawnia do uzyskania bezpłatnej pomocy w przypadku nieprawidłowej pracy systemu.  

 

Czy warto skorzystać z usług profesjonalisty przy montażu? Podsumowanie.  

 

Kolejnym powodami, dla których warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy, zajmującej się montażem klimatyzacji są niewygórowane ceny za usługi. I krótki, bo zaledwie kilkugodzinny czas instalacji. Dodając do tego korzyść wynikającą z uzyskania gwarancji, wniosek nasuwa się tylko jeden.

Bezsprzecznie warto skorzystać z usług profesjonalisty przy montażu, by cieszyć się długim i bezawaryjnym funkcjonowaniem klimatyzacji.