usługi

  1. artykuły i porady
  2. przydatne linki
  3. nasze referencje

bottom corner

Certyfikaty energetyczne

Certyfikat energetyczny (świadectwo charakterystyki energetycznej) jest dokumentem, który zgodnie z ustawą - Prawo Budowlane - od 1 stycznia 2009 roku stał się obowiązkowy dla każdego:

Obowiązek posiadania certyfikatu energetycznego wiąże się z Dyrektywą 2002/91 Unii Europejskiej z dnia 16 grudnia 2002. Zgodnie z założeniami legislatorów, ma on wpłynąć na rynek nieruchomości przez promowanie budynków energooszczędnych i obniżenie cen obiektów nie spełniających wymogów.
Świadectwa energetyczne określają zatem ile energii trzeba będzie dostarczyć do budynku lub lokalu w ciągu roku. Przedstawiają to dwa wskaźniki: EP - zapotrzebowanie na energię pierwotną oraz EK - zapotrzebowanie na energię końcową.

Termoekspert gwarantuje przygotowanie rzetelnych wyliczeń zapotrzebowania na energię i certyfikacji obiektów mieszkalnych, przemysłowych i usługowych zgodnie z obowiązującą metodologią. Zawsze dokonujemy wizji lokalnej, a każde zlecenie traktujemy indywidualnie.
Wykonujemy również obliczenia Projektowanej Charakterystyki Energetycznej dla budynków nowych powyżej 1000 m2.

Zamawiając u nas świadectwo charakterystyki energetycznej budynku otrzymacie Państwo również 30% zniżki na badania termowizyjne budynku!

Na życzenie klienta sporządzamy szczegółowe wyliczenia zapotrzebowania na energię w przeliczeniu na złotówki, oraz oszczędności jakie dadzą planowane prace termomodernizacyjne. Służymy także fachowym doradztwem odnośnie izolacji cieplnych oraz sposobów ograniczenia wydatków na energię w Państwa domach.

certyfikat energetyczny - schemat Aby rzetelnie wykonać dla Państwa certyfikat prosimy o przygotowanie:
Projektu technicznego budynku,
dokumentów źródła ciepła c.o. i c.w.u. z wyszczególnieniem sprawności i mocy,
dokumentów producenta okien i drzwi, z podanymi współczynnikami "U",
parametrów i dokumentacji dotyczących instalacji chłodzenia, wentylacji mechanicznej itp.


bottom corner

szybki kontakt TERMOEKSPERT
Michał Górecki
poczta@termoekspert.eu
533 679 606

top corner

galeria

top corner
bottom corner